T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / PAMUKKALE - Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Tem

Ülkemizin Demokrasi Zaferinin olduğu gün olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde vatanı uğruna canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi saygı ve minnet ile anıyorz.

Tem

Avrupa Birliği Başkanlığınca yürütülmekte olan Erasmus+ Programı kapsamında  Projemiz ABS Fren Sistemlerinin Bakımı ve Onarımı Stajı Programıyla ÇEKYA Prag'a  10 Motorlu Araçlar Teknolojisi alanı öğrenci ve 1 refakatçi öğretmen 20 Ocak 2019 -02/02/2019 tarihleri arasında gitmiştir.Romanya Bükreş'e ise 09/Haziran /2019 ile 22/Haziran/2019 tarihinde  10 Motorlu Araçlar Teknolojisi alanı öğrencisi ve 1 refakatçi öğretmen toplamda 20 öğrenci 2 refakatçi öğretmen projeye katılmıştır.

Romanya -Bükreş Yetkili Brady Skoda Servisi,Bükreş Yetkili Mercedes-Benz Servisi,Triac Yetkili servisde uygulamalı staj yapıldı.Tehnical College İulu Manui okulunda (Meslek lisesi) ders gördüler.

Romanya'da kültürel geziler ve incelemeler yapıldı.Muzeul Military Notionala(Askeri Müzesi),Muzeul De Arta Populara,Grigory Antipor doldurulmuş hayvan ,bitki ve taş müzesi,Muzeul De Istorie Notionala Kostence,Köstence Şehir merkezinde cami ve kliseler,Köstence Limanı,Çeşmeli Parkı,Park Lake(Titan Parkı)Avrupa Birliği Temsili Parkı,Slaniot Tuz Mağarası,Peleş King Carol Şatosu,Peleşul King Ferdinnandı Şatosu,Brason Kara Kilise,Bran Kont Drakula Şatosu gezildi.Türkiye Cumhuriyeti'nin  Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün  anıtı ziyaret edildi.

Proje kapsamında öğrencilerimizin ABS fren sistemlerin bakımını yapma, arıza teşhisi koyabilme, kullanılan parçaların değişim ihtiyacı varsa değiştirebilme ve sistemi test etme konularında kendilerini geliştirmişlerdir. Ayrıca öz güven, takım çalışması, analiz yeteneğinin gelişmesi ve paylaşım konularında gelişim göstermişlerdir. AB vatandaşlığı ve dil pratiği kazanımları da olmuştur.

Bu başarılarından dolayı Pamukkale Kaymakamı Hayrettin BALCIOĞLU ve Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat ERDOĞAN okulumuzu ziyaret ederek Öğrencilerle tek tek sohbet edip kendilerini tebrik edip ve Projeye Katılımından dolayı Okul Müdürümüz İbrahim Ertan AKTAŞ ve Projeyi yürüten öğretmenlere teşekkürlerini iletti.

Pamukkale Kaymakamı Hayrettin BALCIOĞLU Öğrencilerimize ve Okul Müdürümüz İbrahim Ertan AKTAŞ ve Öğretmenlerimize de sertifikalarını verdi.Öğrenciler Romayandan aldıkları hediyeyi Pamukkale Kaymakamı Hayrettin BALCIOĞLU'na taktim ettiler.

 

Tem

2019 yıl sonu Öğretmenler Semirnerinin son gününde okul Müdürümüz İbrahim Ertan AKTAŞ'ın organize ettiği kahvaltı etkinliğine idari personel ve öğretmenlerimiz katılımı ile kahvaltı etkinliğimiz gerçekleşti.Öğretmenlerimizin son günde kaynaşmaları ve önümüzdeki seneye motivasyon olduğunu bir etkinlikti.

Katılan herkese teşekkür eder ve iyi tatiller dileriz.


Haz

Öğrencilerimiz ,09- 22 Haziran 2019 Tarihleri arasındaAB Erasmus ABS Fren Sistemleri Bakım ve Onarım Stajı Projesi için Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Öğrencileri gittikleri Romanya Bükreş kentinden stajlarını tamamlayıp döndüler.

Okulumuz adına proje ekibimize çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz.

Haz

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı ''Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim'' fuarında Denizli ili Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Nihat Zeybekçi  Kongre ve Kültür  Merkezinde alanları ile ilgili çalışmalarını sergilediler.Fuarda okulumuz adına Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ve Mobilya İç Mekan Tasarımı alanları görev aldı.Fuarın açılışı Denizli Valimiz Hasan Karahan tarafından yapıldı.Fuara Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu,Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci,İl Milli Eğitim Müdür vekili Hüseyin Başgün,İl Milli Eğitim Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu Şube Müdürü Erdinç Akkaya,Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan,misafir ve davetliler katıldılar.Katılımcılar okulların sergilerine dolaşarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi edindiler.

Haz

Çalışmalarımız ile ilgili bütün fotoğrafları bulabilirsiniz.

Haz

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı sonu Öğretmenler Kurulu saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından,Okul Müdürümüz İbrahim Ertan AKTAŞ'ın gündem maddelerini okumasıyla başladı.Toplantıda 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının genel değerlendirmesi ve yapılan çalışmalar değerlendirildi.Bunun yanında Tübitak bilim fuarında görev alan 25 farklı projenin koordinatör öğretmenlerine okul müdürümüz tarafından belgeleri verildi.

Haz

2018-2019 Eğitim – öğretim yılı öğrencilerimizin karnelerini almalarıyla tamamlandı.Karne töreninde farklı etkinliklerde başarı gösteren öğrencilere ödüller verildi.''Meslek lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi ''Kapsamında Katılımcı Öğrencilere Başarı Belgeleri verildi.

Haz

Okulumuz Onur Kurulu danışman öğretmeni  Şefika Yaman ŞİMŞEK ve okul REHBER Öğretmeni Ülkan SEVİM ''Değişime Yolculuk'' projesi yaptılar. Bu çalışma kapsamında ''Akran Zorbalığı Yapmayan ;Küfür ve argo kelime kullanmayan 12.sınıf öğrencileri Başarı Belgesi verilerek onurlandırıldılar.

Haz

Öğrencilerimiz ,AB Erasmus ABS Fren Sistemleri Bakım ve Onarım Stajı Projesi için Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Öğrencileri Romanya Bükreş kentine gitti.

09 Haziran 2019 ile 22 Haziran 2019 Tarihleri arasında Romanya Bükreş kentinde Erasmus projelerini gerçekleştirecekler.Proje No:2018-1-TR01-Ka102-049813 dir.

 

ABS Fren Sistemleri Bakımı Ve Onarımı Stajı İsimli Erasmus+ projesine katılan öğrenciler şunlardır.

1) AMP11-F         1080    UMUT  DOBRA  2) AMP11-K         5006    ÖMER PARMAKSIZ

3) AMP11-K         5112     ERMAN DÖNMEZ 4) AMP11-K         5214    TOLGA ÖZDİL

5) AMP10-F         6121      EMRE ÇAKAL  6) AMP10-F         6194      CEYHUN KAHRAMAN

7) AMP10-F         6346      RAMAZAN GART 8) AMP10-K         4038     VELİ SEPETÇİ

9)AMP10-K          6258     VEYSEL ARACI    10) AMP10-K       6339     VEDAT KUŞ

Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Şefi i.Süreyya Yardımoğlu da  projeye öğretmen olarak katıldı.

Avrupa Birliği projesinde öğrencilerimize  başarılar dileriz. 

May

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Münasebeti ile Satranç Kulübü Okulumuz öğrenciler arasında satranç turnuvası düzenlenmiştir. Turnuva sonucunda

1.ATP 12 L  Sınıfı Öğrencisi Abdullah TAŞKESEN

2. ATP 11 G Sınıfı Öğrencisi Musa KORKMAZ

3. ATP 9 A Sınıfı Öğrencisi Batuhan KANMAZ

Başarı kazanmışlardır.

Aynı zamanda Okulumuz öğrencileri Sosyal Etkinlik dersi toplum hizmeti çerçevesinde yapılan etkinlikte Fizik Öğretmeni Abdullah KARABULUT rehberliğinde AMP 11- H öğrencileri ile Sokak Hayvanları için mobilya bölümü ile işbirliği yapılarak Hayvan barınağı yapılmıştır. Büyükşehir Belediyesinin Yaptırdığı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine bir adet köpek kulübesi kazandırılmıştır.  

 

 

May

Çevre Kulübü Öğrencilerimiz okulumuz bahçesinde atık toplama ve ahşaptan kuş yuvası yapım etkinliği gerçekleştirmişlerdir.

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı okulumuz öğrencilerinin sergilediği gösterilerle coşkuyla kutlandı.Kutlamada okulumuz öğrencilerinin farklı  branşlarda gösterdiği başarılarından dolayı okul müdürümüz İbrahim Ertan Aktaş tarafından ödüllendirildiler.Etkinlik kapsamında öğrenciler çuval yarışı,ip çekme yarışı v.b etkinliklerde hünerlerini sergilediler.

May

Okul Tanıtım ekibimiz Münevver Nafiz Dirlik Anafartalar Ortaokulu öğrencilerine okulumuz ve alanları hakkında bilgilendirme ziyareti gerçekleştridiler.

May

PAMUKKALE-Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Mercedez Benz Labaruvarında eğitim gören öğrencilerden 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında  Mercedes Benz Yetkili Servislerinde “İşletmelerde Beceri Eğitimi “  görecek öğrenci seçimi yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Mercedes Benz Türk A.Ş arasındaki protokol gereği, Çeşmeliler Mercedes Benz ve Hastalya Mercedes Benz Yetkili Servislerinde  “staj” görecek öğrencilerin seçimi okulumuzda gerçekleştirildi.

Çeşmeliler Mercedes Benz Yetkili Servisinden Genel Müdür Veysel DENİZ, Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Mehmet EKMEKCİ ve Hastalya Mercedes Benz Yetkili Servisinden Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Caner EMEKSİZ  katıldı.

 

Öğrencilerin Mercedes Benz Yetkili Servislerinde staj görecek öğrenci seçiminde Okul Müdürü İbrahim Ertan AKTAŞ, Mercedez Benz Laboratuvar Şefi Halil Tanrıkulu ve Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Öğretmeni Tevfik KARATAŞ  hazır bulundu.

Servis Yetkilileri tarafından; Mercedes Benz Yetkili Servislerinde stajını tamamlayıp mezun olan öğrencilerimizin bu işyerlerinde işe başlayabilecekleri belirtildi. Ayrıca 11 sınıfın yaz tatilinde öğrencilerin staja başlamalarının mesleki bilgi ve becerilerinin artıracağı ve bu yönde çalışmalar yapılmasının gerektiğini de kaydettiler.

Okul Müdürü İbrahim Ertan AKTAŞ Mercedes Benz ile yapılan sözleşme gereği öğrencilerin yetkili servislerde staj görmelerinin mesleki eğitimde kaliteyi ve akademik başarıyı artıracağını söyledi. Yetkilere teşekkür etti.